Płytki gipsowe - kilka faktów na ich temat

Mówi się, że na płytki gipsowe decydują się głównie ci, których nie stać na terakotę. My uważamy to za mit, ponieważ płytki wykonane z gipsu są solidne, wytrzymałe i bardzo lekkie. Ich popularność wynika z zalet, a jest ich cała gama. Poniżej przygotowaliśmy dla Was artykuł z serii "Pytania i Odpowiedzi", a tematem przewodnim będą oczywiście płytki gipsowe. Zapraszamy!

Kto decyduje się na płytki gipsowe?

Z uwagi na ich niewielką wagę i samą strukturę, płytki gipsowe wybierane są głównie przez te osoby, których domy wykończone są płytami k/g (płyty kartonowo - gipsowe / potocznie - regipsy). Musicie wiedzieć, że gips bardzo dobrze się wiąże, dlatego po zamontowaniu płytek gipsowych do ścian nośnych - trudno będzie je odkleić nie uszkadzając płyt regipsowych. Na wybór tego rodzaju terakoty decydują się również rodziny nowoczesne, ponieważ koszt zakupienia jednego metra kwadratowego takiego produktu to wydatek maksymalnie 60 złotych brutto i można je pięknie podświetlić.
 

Pytania i odpowiedzi: 
 

1. Czy płytki gipsowe są mniej odporne od terakoty?

Zdecydowanie tak. Uderzając w nie twardym narzędziem możemy uszkodzić strukturę i płytka będzie się nadawała tylko do wymiany. To gips, który jak wiadomo - nie jest zbyt odporny. Warto dodać, że piszemy o ścianie czyli elemencie zazwyczaj bezpiecznym.
 

2. Czy płytki są odporne na wilgoć oraz różnicę temperatur?

Oczywiście, że tak. Płytka nie składa się z samego gipsu, ale też warstwy zewnętrznej / ochronnej. Ta warstwa nie pozwala wilgoci dostać się do struktury, jednak przy uderzeniach lub obecności dzieci - warstwa ochronna może spękać, co zaowocuje koniecznością wymiany płytki na nową.

Dlaczego są tak drogie?

O ile sam gips jest tani, o tyle producenci muszą zadbać, by płytki były idealnych wymiarów. Ich łączenie nie wymaga tworzenia fug, dlatego płytki gipsowe są naprawdę drogie. Cena ma też związek z wytrzymałością. Jeśli właściciel będzie dbał o płytki - mogą one przetrwać wiele długich lat.

Czym mocuje się płytki gipsowe?

Albo specjalnym klejem do płytek, albo zwyczajnym gipsem. Wbrew pozorom wiązanie będzie bardzo mocne, tylko potrzebuje od 1 do 3 dni schnięcia.

Płytki gipsowe - modne, nowoczesne i ładne

Teraz już wiecie kilka faktów na temat tego materiału. Płytki gipsowe są bardzo ładne, wbrew pozorom wytrzymałe i mogą nadać każdemu pomieszczeniu odpowiedniego wykończenia. Jeżeli macie do nas jakieś pytania, to czekamy na nie pod tematem!

 

O nas

Remontujesz mieszkanie? Mamy dla Ciebie rady dzięki którym remontowanie mieszkania stanie się łatwe i przyjemne. Jesteśmy firmą remontową, która działa od 10 lat.

Zapraszamy do czytania

 

Kontakt

kontakt@knowacz.pl

Galeria

Kategorie