W świecie systemów alarmowych

W świecie systemów alarmowych

Instalowanie systemów alarmowych staje się cora bardziej popularne zarówno w firmach, jak i domach jednorodzinnych. Dzięki dostępnym na rynku nowoczesnym technologiom Twoje biuro i Twoje cztery kąty mogą być w pełni bezpieczne. Podpowiadamy, dlaczego warto instalować system alarmowy!

Urządzenia zabezpieczające, które oferowane są przez profesjonalne firmy od systemów alarmowych instaluje się w taki sposób, żeby uniemożliwiły one intruzowi poruszanie się po budynku. Nowoczesne urządzenia alarmowe rejestrują ruch, temperaturę oraz wagę włamywacza. System zabezpieczający teren obiektu po wykryciu zagrożenia jest w stanie dezaktywować alarm, jeżeli uzna go za fałszywy. Może on również uaktywnić monitoring czy wysłać informację o zagrożeniu do firmy ochroniarskiej lub odpowiednich służb, tj. policja czy straż pożarna.

Co ciekawego oferuje rynek systemów alarmowych?
Jednym z ciekawszych rozwiązań alarmowych dostępnych na rynku jest tzw. wideo alarm. Weryfikacja alarmu za pośrednictwem obrazu z kamer to nowoczesny system ostrzegawczy umożliwiający budowę bezprzewodowej sieci alarmowej. Obrazy z kamer mogą być wyświetlane w aplikacji na telefonie lub w serwisie internetowym na komputerze. Dzięki temu rozwiązaniu obiekt możemy monitorować o każdej porze i wszędzie tam, gdzie akurat się znajdujemy.
System oferuje również liczne dodatkowe funkcje, które pozwalają rozbudować systemu zabezpieczeń i dostosować go do indywidualnych potrzeb właściciela obiektu. Wśród tych dodatkowych opcji można wymienić m. in. sterownie ogrzewaniem, oświetleniem, pracą rolet, a także zraszaczami trwanika.

System alarmowy w duecie z ochroną fizyczną
W przypadku, gdy sam system alarmowy nam nie wystarcza, można połączyć go z ochroną fizyczną. Takie kompleksowe podejście będzie gwarancją lepszej efektywności ochrony. W prawdzie jest grono osób, które uważają, że w przypadku korzystania z usług ochrony fizycznej, nie potrzeba już instalowania systemu alarmowego. Jednak w rzeczywistości jest nieco inaczej. Jeżeli mowa jest o małych obiektach, to faktycznie pracownicy ochrony fizycznej posiadający odpowiednie kwalifikacje powinni być w stanie zapewnić bezpieczeństwo. Natomiast sytuacja dużych obiektów jest inna. Nawet najlepszy i najbardziej doświadczony ochroniarz nie będzie w stanie dopilnować bezpieczeństwa w wielu miejscach jednocześnie, nawet w przypadku posiadania do dyspozycji obrazu z monitorujących teren obiektu kamer. W tej sytuacji system alarmowy może być idealnym dopełnieniem ochrony fizycznej.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *