Czy warto zainstalować bezprzewodowy system alarmowy?

Czy warto zainstalować bezprzewodowy system alarmowy?

Każdy z nas chciałby czuć się bezpiecznie we własnym domu! Czy warto w tym celu zainstalować alarm bezprzewodowy? Dowiedz się, jakie zalety ma taki system i ile kosztuje.

System alarmowy ma za zadanie informować nas o różnych zdarzeniach w domu. Nietypowe sytuacje czy zagrożenia sygnalizuje najczęściej dźwiękiem lub sygnałem świetlnym. Dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom nie są już potrzebne rozbudowane instalacje przewodowe. W domu funkcję zabezpieczającą świetnie może pełnić alarm bezprzewodowy.

Z czego składa się bezprzewodowy system alarmowy?
Bezprzewodowy system alarmowy składa się z takich elementów jak centralka alarmowa z klawiaturą, manipulator, czujniki ruchu, czujniki kontaktronowe, sygnalizatory optyczne i akustyczne oraz pilot. Dodatkowo w skład systemu mogą wchodzić również czujki, które wykrywają zagrożenie pożarowe.
Sygnały, które wysyłane są przez czujniki docierają do centralki za pośrednictwem drogi radiowej. Czujniki wyposażone są we własne baterie zasilające, z kolei centralka jest zazwyczaj wyposażana w zasilacz, który jest przyłączany do instalacji 230 V i przystosowany do współpracy z baterią centralki. Służącą ona do jej zasilania w przypadku, gdy zanika napięcie w instalacji elektrycznej.

Dlaczego warto wybrać system bezprzewodowy?
W niektórych przypadkach jest tak, że instalacja bezprzewodowego systemu alarmowego to jedyna możliwa opcja. Tak jest na przykład w sytuacji, kiedy nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów związanych z układaniem okablowania oraz remontem ścian w gotowym już budynku.
Duży plus bezprzewodowych systemów alarmowych stanowi ich wysoka elastyczność i mobilność. Dzięki temu możemy je instalować wszędzie tam, gdzie tylko chcemy, nie ograniczając się wyłącznie do domu lub firmy. Bardzo często wykorzystywane są one również na placach budowy czy w domkach letniskowych. Sprawdzają się zatem w każdym miejscu, gdzie występuje zapotrzebowanie na tymczasowe zabezpieczenie.
Zaletą jest także to, że bezprzewodowa komunikacja między wszystkimi komponentami systemu minimalizuje problemy z montażem i konfigurację nawet najbardziej rozbudowanego systemu. Komfortową obsługę zapewniają piloty bezprzewodowe. Dodatkowo istnieje możliwość wykorzystania telefonu komórkowego do zarządzania całym systemem. Tym sposobem możemy monitorować dom gdziekolwiek się znajdujemy, np. z pracy czy podczas wakacji.
Bezprzewodowe systemy alarmowe są również stosunkowo nie drogie. Inwestycja w tego typu system do standardowego domu jednorodzinnego to wydatek, który nie powinien przekroczyć tysiąca złotych.

 

Sprawdź instalacje alarmowe Kraków !

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *