Monitoring czyli kontrola doskonała

Monitoring czyli kontrola doskonała

Towarzyszy Ci spokój, kiedy wychodzisz z domu do pracy lub do znajomych? Zawsze obawiasz się o to, czy napewno dobrze zamknąłeś drzwi? Dzięki nowoczesnemu systemowi monitoringu możesz poczuć się bezpiecznie!

System monitoring stanowi elektronicznym systemem zabezpieczeń, którego działanie ma na celu zapewnienie poczucia bezpieczeństwa domownikom oraz ochronę mienia przed kradzieżą czy dewastacją. Dzięki nowoczesnym kamerom wysokiej jakości swój dom, garaż czy ogród możesz monitorować wszędzie i o każdej porze. Obrazy z kamer mogą być wyświetlane w aplikacji na telefonie czy za pośrednictwem serwisu internetowego na komputerze.

Wybieramy odpowiedni systemu monitoringu
W skład nowoczesnego systemu monitoringu wchodzi zwykle kilka elementów, tj. kamery kolorowe, rejestrator cyfrowy DVR, monitor i przewody, które łączą kamery z rejestratorem. Kamery mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeżeli kamery mają pracować w zmiennych warunkach oświetleniowych lub zapewnić czytelny obraz przez 24 godziny na dobę najodpowiedniejszymi modelami będą kamery typu dzień/noc. Świetnie sprawdzą się również kamery z wbudowanym oświetlaczem IR LED, które potrafią skutecznie monitorować obiekt na wideo nawet w zupełnym zaciemnianiu. W przypadku rejestratora cyfrowego, dokonując wyboru powinno się określić z ilu kamer będzie on rejestrował obraz. Wśród najpopularniejszych systemów można wymienić 4, 8 lub 16-kanałowe. Ważne jest jednak zwrócenie uwagi na to, że dostępne na rynku rejestratory cyfrowe posiadają różne parametry jakości nagrywanego obrazu, kompresji oraz funkcjonalności. Najlepszą opcję dla monitoringu domu czy mieszkania stanowią rejestratory z kompresją H.264, które gwarantują zarówno wysoką jakość obrazu, jak i mniejsze zapotrzebowanie na pamięć dysków oraz przepustowość sieci. Oprócz tego mają one wbudowany interfejs sieciowy, który umożliwia zdalny podgląd sytuacji w domu, kiedy ty akurat znajdujesz się daleko od niego, np. w pracy czy na wakacjach.

Zalety posiadania monitoringu
Dzięki systemowi monitoringu jesteśmy w stanie szybko zaaregować w sytuacji, kiedy zauważymy, że w naszym domu dzieje się coś niepokojącego, nawet gdy my jesteśmy gdzieś daleko. Warto dodać, że takie nagrania z monitoringu są również bardzo pomocne dla policji w celu doprowadzenia konkretnych osób przed wymiar sprawiedliwości. Dodatkowo mogą stanowić istotne dowody w ramach ewentualnych roszczeń w toku postępowania sądowego. Pamiętajmy również, że dzięki monitoringowi nieruchomości zyskujemy możliwość otrzymania większej zniżki przy wykupie ubezpieczenia majątkowego.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *