Jak wybrać alarm do domu?

Jak wybrać alarm do domu?

Domowe systemy alarmowe stają się obecnie coraz popularniejsze. Z roku na rok przybywa osób korzystających z takiego rozwiązania. Zalety alarmów domowych są ogromne: takie instalacje nie tylko radykalnie zmniejszają ryzyko włamania, lecz także podnoszą poziom bezpieczeństwa i komfort życia domowników. Co ciekawe, stosując system alarmowy można zyskać nawet zniżkę na ubezpieczenie mieszkania. Firmy ubezpieczeniowe umożliwiają posiadaczom alarmów wykupienie tańszej polisy i płacenie niższych składek. Jak zatem wybrać alarm do domu?

Przewodowy czy bezprzewodowy?

Wpisując w Internet hasło „alarmy Kraków” otrzymujemy całą masę informacji. Nietrudno dostrzec, że podstawowym rozróżnieniem stosowanym wobec alarmów domowych jest podział na przewodowe i bezprzewodowe. Do zamontowania alarmu przewodowego konieczne jest poprowadzenie okablowania pod tynkiem – nie unikniemy zatem kucia ścian. W wielu przypadkach praktyczniejszym rozwiązaniem będzie więc użycie alarmu bezprzewodowego.

Alarm zdalnie sterowany

Nowoczesnymi systemami alarmowymi można sterować na odległość – za pośrednictwem komórki lub Internetu. Takie rozwiązanie docenią zapewne osoby, które często wyjeżdżają. Sterowanie urządzeniami domowymi nie jest niczym nowym: od jakiegoś czasu stanowi to integralną część nowoczesnej automatyki wykorzystywanej w domach inteligentnych.

Samodzielny czy zintegrowany z systemem monitoringu?

System alarmowy można w łatwy sposób połączyć z systemem monitoringu agencji ochrony. W ten sposób informacja o ewentualnym zagrożeniu jest natychmiast przekazywana do firmy ochroniarskiej. Dzięki temu odpowiednie służby mogą pojawić się na miejscu już w kilka minut.

Tańszy czy droższy?

Wybierając alarm do domu należy kierować się przede wszystkim jakością urządzeń. Cena powinna mieć tu znaczenie drugorzędne – lepiej zainwestować w dobry system alarmowy niż później radzić sobie z konsekwencjami kradzieży lub dewastacji. Nie wspominając już o tym, że spokój i bezpieczeństwo naszych najbliższych powinny być dla nas najważniejsze

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *