Jak wykonać instalację alarmową?

Jak wykonać instalację alarmową?

Systemy alarmowe w nowo wybudowanych domach jednorodzinnych stały się już standardem. To jedna z najskuteczniejszych metod zabezpieczenia posesji przed włamywaczami. Coraz więcej osób decyduje się korzystać z takich rozwiązań – nikt bowiem nie chce ryzykować utraty majątku gromadzonego nieraz całymi latami. Dodatkową funkcją systemów alarmowych stosowanych w tzw. domach inteligentnych jest symulacja obecności. Aby zdezorientować potencjalnych złodziei, system wywołuje wrażenie obecności domowników wtedy, kiedy znajdują się poza domem. Może np. włączać lub wyłączać światło czy opuszczać rolety zewnętrzne. Wykonanie instalacji alarmowej najlepiej zlecić profesjonalistom. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są najważniejsze zasady instalowania systemu alarmowego.

Najważniejsze elementy systemu alarmowego

System alarmowy składa się z kilku elementów. Ich liczba może być różna w zależności od tego, jak bardzo rozbudowana jest instalacja. Sercem systemu bezpieczeństwa jest centrala. To właśnie ona odpowiada za rejestrowanie i przetwarzanie danych z czujników. W przypadku wykrycia zagrożenia centrala załącza sygnalizację alarmową (syrenę) oraz wysyła informację o niebezpieczeństwie do użytkowników lub firmy ochroniarskiej. Wykonując instalację alarmową można użyć różnych typów detektorów. Najpopularniejsze są pasywne czujniki podczerwieni (PIR), jednak właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się na rozbudowanie systemu o czujki akustyczne i magnetyczne.

Instalacja alarmowa: projekt i wykonanie

Skuteczne systemy alarmowe do domu znajdziemy w ofercie wielu firm, m.in. ALTES z Krakowa. Informacje na ten temat znajdziemy wpisując w wyszukiwarkę hasło „alarmy Kraków”. Wykonanie systemu bezpieczeństwa można zlecić agencji ochrony lub niezależnej firmie specjalizującej się w tego rodzaju usługach. Zadaniem instalatora jest nie tylko dobór czujek oraz zamontowanie ich w odpowiednich miejscach, lecz także – a może przede wszystkim – pomoc w wyborze optymalnego rozwiązania do naszych potrzeb.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *