Inwestycja w system alarmowy – ile to kosztuje?

Inwestycja w system alarmowy – ile to kosztuje?

Gdy zastanawiamy się nad sposobami zabezpieczenia domu czy mieszkania przed złodziejami, w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl alarmy. Kraków wyróżnia się pod tym względem spośród innych miast w Polsce: systemy alarmowe cieszą się tu coraz większą popularnością. Krakowianie doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona swojego dobytku przed włamywaczami. Z jakimi kosztami związanie jest wdrożenie systemu zabezpieczeń w domu jednorodzinnym? Czy opłaca się instalować alarm w mieszkaniu? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule

Alarmy Kraków: domy jednorodzinne

Łączny koszt wykonania instalacji alarmowej w domu wolnostojącym zależy od ceny wykorzystanych urządzeń. Przykładowo: czujniki ruchu kosztują ok. 40 – 700 zł. Za przycisk antynapadowy zapłacimy od 15 do 100 zł. Centrala alarmowa to kosz od 200 zł (analogowa) do ok. 1000 zł (cyfrowa). Sygnalizatory optyczno-akustyczne kosztują zwykle 30 – 300 zł. Wybierając system alarmowy w pierwszej kolejności należy kierować się jednak nie tyle ceną, co jakością sprzętu. Alarmu nie warto instalować na własną rękę – nawet gdy wydaje nam się, że to w zasadzie nic trudnego. Montaż najlepiej zlecić profesjonalnej firmie. Od kilkunastu lat w branży zabezpieczeń działa np. firma ALTES z Krakowa. Jeśli nie mamy pewności, jaki system alarmowy będzie dla nas najlepszy, warto skorzystać z pomocy ekspertów.

Alarmy Kraków: mieszkania w blokach

Podstawowy system zabezpieczający do mieszkania możemy kupić już za około 2500 zł. Im bardziej zaawansowane urządzenia zostaną w nim użyte, tym cena będzie wyższa. Jeśli zależy nam na oszczędności, możemy zdecydować się na tradycyjny system przewodowy. W tym przypadku konieczne będzie jednak kucie ścian w celu przeprowadzenia okablowania. Dlatego jeżeli wolimy, by montaż przebiegł szybciej i nie musiał oznaczać remontu całego mieszkania, warto rozważyć alarm bezprzewodowy. Co prawda takie urządzenia są droższe, jednak nie ich instalacja jest łatwiejsza i sam montaż wiąże się z niższymi kosztami.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *