Najciekawsze systemy alarmowe 2020

Coraz więcej osób decyduje się przenieść w zatłoczonego centrum do domu na obrzeżach miasta. Aby móc zapewnić swoim najbliższym komfort i bezpieczeństwo warto zadbać o odpowiednią ochronę budynku przed potencjalnymi włamywaczami. Najlepszym sposobem zabezpieczenia osób i mienia są alarmy. Kraków i okolice to region, w którym bez problemu odnajdziemy firmy zajmujące się wykonywaniem instalacji alarmowych (np. ALTES). Producenci systemów alarmowych dbają o ciągłe unowocześnianie projektów, dzięki czemu możemy korzystać z rozwiązań, o których jeszcze kilkanaście lat temu można było tylko pomarzyć. W dzisiejszym artykule prezentujemy zestawienie najciekawszych nowinek z branży alarmów do domu i mieszkania.

Inteligentne systemy zabezpieczające

Tradycyjne sposoby zabezpieczania posesji przed wtargnięciem osób nieuprawnionych są raczej mało efektywne. Nawet najbardziej solidne ogrodzenie nie zatrzyma złodzieja, który pokona je w taki czy inny sposób. Dlatego coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie barier mikrofalowych. Tworzą je specjalne czujniki montowane na bramie lub ogrodzeniu. Bariera elektromagnetyczna, którą tworzą, jest niewidzialna – lecz w momencie jej przekroczenia uruchamia się alarm. System można rozszerzyć o detektory ruchu, które automatycznie włączą lampę w chwili wykrycia czyjejś obecności

Czujniki podczerwieni

Najpopularniejszymi obecnie czujnikami stosowanymi w nowoczesnych systemach alarmowych są pasywne detektory podczerwieni. Ich działanie polega na uruchomieniu alarmu w sytuacji, gdy w danym obszarze wykryty zostanie obiekt o temperaturze innej niż temperatura otoczenia.

Czujki ultradźwiękowe

Wybierając system alarmowy dla domu warto uwzględnić w nim czujki ultradźwiękowe. Takie urządzenia montuje się naprzeciwko okien i drzwi, czyli miejsc najbardziej narażonych na zagrożenie. Gdy w obszarze chronionym pojawi się intruz, zmienia się częstotliwość fal elektromagnetycznych wysyłanych przez czujnik do specjalnego odbiornika, co powoduje uruchomienie alarmu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *