Klasy systemów alarmowych

Klasy systemów alarmowych

Aby zabezpieczyć dom przed złodziejami nie wystarczą rolety i drzwi antywłamaniowe. Najefektywniejszą metodą ochrony posesji jest zainstalowanie alarmu. Systemy alarmowe stały się już standardem w nowo powstających domach jednorodzinnych i szeregowych. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie takiej instalacji w mieszkaniu. Wybór odpowiedniego systemu wcale nie jest prosty. Dlatego najlepiej skorzystać z doradztwa ekspertów. Po wpisaniu w wyszukiwarkę „alarmy Kraków” otrzymamy informacje na temat firm specjalizujących się w systemach bezpieczeństwa dla domu i mieszkania. Czy każdy alarm będzie tak samo efektywny? Nie do końca. Wiele zależy bowiem od jego klasy. Jak należy to rozumieć? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Co to jest klasa systemu alarmowego?

System alarmowy to zespół urządzeń służących do wykrywania zagrożenia i informowania o nim właściciela domu i/lub ochroniarza. Im wyższy stopień zaawansowania elementów układu, tym wyższa klasa alarmu. Taka informacja potwierdzona jest odpowiednim certyfikatem. Aby system alarmowy mógł zostać zaliczony do danej klasy konieczne jest spełnienie dwóch warunków:

  • wszystkie elementy muszą spełniać wymagania tej klasy,

  • osoba projektująca i montująca instalację musi posiadać odpowiednie kompetencje.

Klasa S (specjalna)

Urządzeniom należącym do tej klasy stawiane są najwyższe wymagania. Takie systemy nie mogą zostać zneutralizowane ani zaawansowanymi metodami, ani skomplikowanymi narzędziami. Obowiązkowo posiadają ochronę przeciwsabotażową oraz wyraźną odporność na zakłócenia elektromagnetyczne.

Klasa C (profesjonalna)

Czujniki dostosowane są do pracy w zmiennych warunkach, a przy próbach rozbrojenia systemu uruchamiany jest alarm.

Klasa B (standardowa)

Czujniki wchodzące w skład systemu alarmowego muszą posiadać pewien stopień ochrony przeciwsabotażowej (nie da się zakłócić ich pracy prostymi narzędziami).

 

Klasa A (popularna)

To klasa nadawana standardowym systemom alarmowym. W tym przypadku nie ma konieczności stosowania ochrony przeciwsabotażowej.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *