Sprawdzone systemy alarmowe do domu

Sprawdzone systemy alarmowe do domu

Wielu z nas marzy o zamieszkaniu w domu jednorodzinnym. Aby móc to pragnienie zrealizować, nierzadko przeznaczamy na to oszczędności gromadzone latami. Kupujemy drogie meble i nowoczesne sprzęty – wszystko po to, by zapewnić naszym najbliższym wygodę i komfort na co dzień. Niestety domy jednorodzinne często są celem złodziei. Podczas jednego włamania możemy stracić dobytek, na który oszczędzaliśmy przez wiele lat. Aby uchronić się przed takimi zdarzeniami warto zadbać o właściwe zabezpieczenie budynku. Jedną z najskuteczniejszych metod są alarmy. Kraków, Warszawa czy inne duże miasto, wieś czy mała miejscowość – bez względu na to, gdzie mieszkamy, inwestycja w alarm zawsze się opłaca.

Jaki alarm dla domu?

Wybierając system alarmowy dla domu najlepiej skorzystać ze sprawdzonych i pewnych rozwiązań. Firmy zajmujące się wdrażaniem systemów zwiększających bezpieczeństwo, np. ALTES, oferują alarmy dostosowane do potrzeb różnych klientów. Właściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z tradycyjnych alarmów przewodowych lub z niewymagających okablowania systemów bezprzewodowych.

Alarmy przewodowe

Przewodowe systemy alarmowe wykorzystywane są przede wszystkim w większych obiektach. Im większe odległości między poszczególnymi elementami, tym instalacja jest łatwiejsza. Montaż najlepiej wykonać jeszcze przed pracami wykończeniowymi, ponieważ aby móc poprowadzić kable w niewidocznym miejscu trzeba rozkuwać ściany. Jeśli zdecydujemy się instalację alarmową w starszym budynku, warto przeprowadzić montaż w trakcie remontu.

Alarmy bezprzewodowe

Bezprzewodowe instalacje alarmowe nadają się do średnich i mniejszych domów jednorodzinnych oraz do mieszkań w blokach. Zamontowanie takiego systemu wiąże się ze znacznie niższymi kosztami niż w przypadku tradycyjnego alarmu przewodowego. Alarm bezprzewodowy możemy bez problemu przenieść i zamontować w innym miejscu (np. w razie przeprowadzki). Minusem tego rodzaju systemów może być jednak cena samych urządzeń – są droższe niż elementy alarmu przewodowego.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *