Systemy alarmowe od kuchni

Systemy alarmowe od kuchni

Zastanawiasz się, co zrobić aby Twój dom był bezpieczny? Do głowy prędzej czy poźniej przychodzi myśl o alarmie. Obecnie stanowi on popularne uzupełnienie systemu sterowania funkcjami domu. Zanim jednak podejmiesz decyzję o inwestycji w system alarmowy, poznaj jego budowę!

System alarmowy to skuteczny sposób zabezpieczenia, który będzie informował nas o wszystkim, co dzieje się w naszym domu czy mieszkaniu. W jego skład wchodzą urządzenia tworzące zespół działający w oparciu o centralę sterującą i różnego rodzaju czujniki. Sprawdź: instalacje alarmowe Kraków.

Centrala
To inaczej mały komputer wyposażony w program do analizowania otrzymywanych danych. Posiada on także możliwość rejestracji zdarzeń i zapisywania obrazu wideo z urządzeń monitorujący, tj. kamery czy wideodomofony. Jeżeli jest taka potrzeba centrala łączy się z centrum monitoringu, wysyła informacje na telefon właściciela nieruchomości oraz uruchamia sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Oprócz uruchomienia alarmu w przypadku włamania, ostrzega o awarii zasilania, wyczerpaniu się baterii w którymś z urządzeń czy próbie zakłócenia prawidłowego funkcjonowania systemu.

Czujniki
Są urządzeniami odpowiedzialnymi za obieranie różnych sygnałów. Są w stanie wykryć ruch, poruszenie drzwiami lub oknem czy zbicie szyby. Ponadto potrafią wykryć zagrożenia innego typu, tj. silne porywy wiatru, tlenek węgla lub woda na podłodze. Inny rodzaj czujników stanowią przyciski lub mate antynapadowe.

Moduły sterujące
Stanowią podzespoły, które umożliwiają połączenie systemu z różnymi urządzeniami elektronicznymi i elektrycznymi , tj. drzwi, okna, zamki nowego typu, siłowniki bram czy wideodomofony.

Sygnalizator
To najbardziej charakterystyczny element systemu alarmowego czyli głośno wyjąca syrena alarmowa połączona z migającą lampą. Taki sygnalizator montowany jest na zewnątrz budynku.

Ile kosztuje system alarmowy?
Na koszt systemu alarmowego wpływa kilka czynników. Ceny systemów z kamerami uwarunkowane są przede wszystkim rodzajem, ilością i rozdzielczością kamer. Rozbudowany system alarmowy przeznaczony do zabezpieczenia całej posesji może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Cena najmniej skomplikowanego systemu z montażem wynosi około 2000 złotych. Bardziej zaawansowane, zawierające centralkę, manipulator z kilkoma czujnikami ruchu zamontowanymi w pomieszczeniach, czujkami otwarcia okien, pojedynczym czujnikiem dymu oraz modułem powiadamiającym firmę ochroniarską, wykorzystującym sieć komórkową to wydatek rzędu 5000 złotych. W cenę wliczony jest już również montaż.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *