System alarmowy w domu, kiedy i jaki?

System alarmowy w domu, kiedy i jaki?

Bez względu na to, czy dopiero budujesz swój wymarzony dom, czy już w nim mieszkasz, warto pomyśleć o jego bezpieczeństwie. W obu przypadkach można zainstalować system alarmowy, który skutecznie ochroni Cię przed zagrożeniami ze strony potencjalnych złodziei i przestępców. Podpowiadamy, jaki system alarmowy wybrać do swojego domu?

System alarmowy to grupa urządzeń tworzących instalację mającą na celu informowanie domowników o wszystkich czynnościach w domu. Podstawowym elementem systemu alarmowego jest centrala sterująca jego pracą. Zbiera i analizuje ona sygnały od podłączonych do niej urządzeń oraz nadzoruje bezpieczeństwo chronionego domu. W skład systemu alarmowego wchodzi również manipulator centrali alarmowej. Dzięki niemu możemy obsługiwać system, czyli załączać i wyłączać alarm, a także kontrolować stan systemu oraz poszczególnych urządzeń i zaistniałych wydarzeń.
W systemie alarmowym znajdują się ponadto czujniki, które przechwytują różne sygnały, moduły sterujące, które łączą system z innymi urządzeniami (np. dzrwiami, wideodomofonem) oraz sygnalizator czyli wyjąca syrena alarmowa sprzęgnięta z migającą lampą.
System alarmowy jest niczym wartownik sotojący na straży bezpieczenstwa domu, który w przeciwieństwie do jego ludzkiego odpowiednika nigdy nie śpi, nie męczy się i zawsze jest gotowy chronić naszą posesję przez 24 godziny na dobę.

Instalacja systemu alarmowego na etapie budowy
W przypadku budowy domu najlepszym rozwiązaniem będzie system przewodowy, w którym wszystkie elementy połączone są przewodami. Są one potrzebne do przenoszenia napięcia zasilającego oraz do wymiany informacji pomiędzy urządzeniami. Jednak jeżeli jeszcze nie siedzimy w pięknie urządzony pokoju dziennym wyposażonym we wszystkie możliwe sprzęty przewody możmy sprytnie ułożyć pod tynkiem. Zabudowane nie będę psuć estetyki pomieszczeń, ale jednocześnie będą mogły spełniać swoją podstawową funkcję czyli chornić nasz dom.

Instalacja systemu alarmowego w gotowym domu
W urządzonym już domu świetnie sprawdzi się bezprzewodowy system alarmowy. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że nie potrzebuje dodatkowego okablowania do pracy. Taki system wyposażony jst w specjalny nadajnik do przesyłania obrazu, dźwięku oraz sygnału do sterowania bezprzewodowo. Rejestrowane informacje można odtwarzać na ekranie telefonu lub komputera. Dzięki połączeniu internetowemu, za pomocą kamer CCTV możemy kontrolować sytuację w domu, nawet wtedy, gdy przebywamy poza nim, np. w pracy czy na zagranicznych wakacjach.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *