Jak zamontować płytki podłogowe imitujące drewno?

Zadajecie nam sporo pytań w mailach o montaż płytek imitujących drewno na podłodze. Postanowiliśmy odpowiedzieć Wam na najważniejsze zagadnienia. Uważamy, że wybór tego rodzaju materiału do ułożenia podłogi jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ płytki o wyglądzie drewna nie kosztują zbyt wiele i są odporne na uszkodzenia.

Najpierw przygotuj posadzkę

Zacznijmy od rzeczy najważniejszych. Przed ułożeniem płytek musimy przygotować posadzkę. Jeśli nie jest równa - radzimy użyć wylewki samopoziomującej. Jeżeli nierówności są naprawdę niewielkie - pomoże klej do podłóg lub zwykły gips budowlany (choć lepszy będzie beton o średnim uziarnieniu). Drugim istotnym aspektem jest czystość posadzki. Należy zadbać o to, aby wyeliminować drobinki kurzu, piasku lub cementu. Posadzka musi być idealnie czysta.

Układanie płytek imitujących drewno

Jeśli posiadasz dalmierz laserowy, to sobie poradzisz o wiele szybciej. Jeżeli nie - przygotuj sobie sznurek. Przy pomocy poziomicy i sznurka wypoziomuj podłogę. Sznurek powinien wisieć maksymalnie 2 centymetry od posadzki (płytki mają zazwyczaj 10 mm wysokości). Pierwszą płytkę ułóż na końcu pomieszczenia w rogu, a drugą po przeciwnej stronie. Dzięki temu złapiesz "poziom" i pozostała praca pójdzie Ci bardzo sprawnie.

Płytki muszą odpocząć

Gdy ułożysz wszystkie płytki, to powinieneś dać im chwilę odpoczynku. Klej musi się związać i w miarę szybko wyschnąć. Po takiej posadzce będziesz mógł się poruszać dnia następnego, a najlepiej po 72 godzinach.

Jeśli macie do nas pytania, to czekamy na nie pod tematem!

 

O nas

Remontujesz mieszkanie? Mamy dla Ciebie rady dzięki którym remontowanie mieszkania stanie się łatwe i przyjemne. Jesteśmy firmą remontową, która działa od 10 lat.

Zapraszamy do czytania

 

Kontakt

kontakt@knowacz.pl

Galeria

Kategorie