Wykładzina - jak ją zamontować na podłodze?

Jednym z najpopularniejszych materiałów do wykańczania podłóg jest wykładzina. Kosztuje niewiele pieniędzy i występuje w wielu, często bardzo ładnych wzorach. Może przypominać szlachetne drewno i choć drewnem nie jest, od lat nie traci na popularności. Postanowiliśmy przygotować dla Was poradnik z którego dowiecie się, jak szybko i bezproblemowo ułożyć wykładzinę na podłodze.

Potrzebne narzędzia: nóż tapicerski, klej do wykładziny

Wykładzinę odmierzamy i przecinamy nożem tapicerskim. Nie musimy stosować kleju, ponieważ na niego przyjdzie czas później. Gdy mamy już odmierzone kawałki, rozrabiamy klej lub używamy gotowego z puszki. Co jest ważne podczas implementacji wykładziny, to uwaga. Należy wszystko wykonywać w miarę powoli, aby w trakcie układania wykładziny pod jej powierzchnią nie powstawały pęcherzyki powietrza. Przyda się poziomica, którą możemy ściągać wykładzinę w swoją stronę.

Gdy nasza wykładzina zostanie przyklejona do podłogi, możemy się zabrać za prace wykończeniowe. Doskonałą maskownicą dla kąta prostego (kąt, który znajduje się pomiędzy podłogą, a ścianą) będzie listwa przypodłogowa. Możemy ją zamontować na kołkach lub zwykłym wkręcie. Koszt mb listwy to wydatek około 6 - 7 złotych netto.

Ile to trwa?

Czas potrzebny do wyłożenia wykładziny to zaledwie 2 godziny pracy. Przyda się asysta pomocnika, bo dzięki temu praca pójdzie szybciej. Jeśli macie do nas zapytania w tym temacie, to zachęcamy do komentowania!

 

O nas

Remontujesz mieszkanie? Mamy dla Ciebie rady dzięki którym remontowanie mieszkania stanie się łatwe i przyjemne. Jesteśmy firmą remontową, która działa od 10 lat.

Zapraszamy do czytania

 

Kontakt

kontakt@knowacz.pl

Galeria

Kategorie