Monitoring dla bezpieczeństwa domu

Monitoring dla bezpieczeństwa domu

Monitoring stał się powszechnie stosowanych systemem zbezpieczeń. Można go spotkać w miejscach pracy, przedszkolach, szkołach czy na osiedlach mieszkaniowych. Dowiedz się, dlaczego warto zainstalować monitoring także we własnym domu!

Monitoring domu lub mieszkania jest elektronicznym systemem zabezpieczeń, mającym na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa domowników oraz ochronę dóbr materialnych przed kradzieżą czy zniszczeniem. Za pomocą wysokiej jakości kamer można monitorować swój dom, garaż czy posesję w dowolnym momencie. Obraz z kamery można zobaczyć w aplikacji na telefonie lub przez serwis internetowy.

 

Telewizja przemysłowa Kraków – monitoring i ochrona mienia

Z czego składa się monitoring?
Nowoczesne systemy monitoringu dla domów i mieszkań składają się z kilku elementów, tj. kamery kolorowe, monitor, rejestrator cyfrowy DVR oraz przewody łączące kamery z rejestratorem. Kamery ze względu na wykorzystywanie wewnątrz lub na zewnątrz, rozróżnia się na wewnętrzne oraz zewnętrzne. Do pracy w zmiennych warunkach oświetleniowych lub zapewnienia wyraźnego obrazu przez 24 godziny na dobę najlepiej wybrać kamery typu dzień/noc lub kamery z wbudowanym oświetlaczem IR LED, które zapewniają sprawny monitoring wideo nawet w całkowitym zaciemnianiu. Natomiast przy wyborze rejestratora cyfrowego trzeba określić z ilu kamer będzie on nagrywał obraz. Do najczęściej spotykanych sieci kamer należą te 4, 8 lub 16-kanałowe. Pamiętajmy jednak o tym, że dostępne na rynku rejestratory cyfrowe różnią się od siebie zarówno jakością nagrywanego obrazu i kompresją, jak i funkcjonalnością. Optymalnym rozwiązaniem dla monitoringu domu czy mieszkania będą rejestratory z kompresją H.264, które zapewniają wysoką jakość obrazu, mniejsze zapotrzebowanie na pamięć dysków i przepustowość sieci. Dodatkowo posiadają one wbudowany interfejs sieciowy umożliwiający zdalny podgląd sytuacji w domu, podczas gdy my akurat przebywamy w pracy lub na wakacyjnym wyjeździe.

Dlaczego monitoring?
Monitoring umożliwia nam szybką reakcję w przypadku gdy zauważymy, że w naszym domu dzieje się coś niedobrego, zwłaszcza kiedy sami przebywamy poza nim. Nagrania z monitoringu będą pomocne dla policji w ujęciu potencjalny złodziei. Dostarczą nam także niezbitych dowodów do ewentualnych roszczeń podczas postępowania sądowego. Dodatkowo dzięki monitoringowi domu możemy otrzymać większe zniżki przy wykupie ubezpieczenia majątkowego.
Warto dodać, że zabezpieczenie domu przed zagrożeniami ze strony przestępców będzie jeszcze skuteczniejsze dzięki połączeniu instalacji monitoringu wizyjnego z systemem alarmowym. Tego typu rozwiązanie umożliwia efektywne wykrywanie i dokumentowanie włamań.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *