Bezpieczeństwo dzięki bezprzewodowym kamerom CCTV

Bezpieczeństwo dzięki bezprzewodowym kamerom CCTV

Chcesz, aby monitoring Twojego domu był niezawodny i kompleksowy? Dzięki nowoczesnym, bezprzewodowym kamerom CCTV będziesz mógł czuć się bezpiecznie. Sprawdź, jakie zalety posiadają te urządzenia!

Kradzieże i inne incydenty zacznają się już zanim Twój dom nabierze rzeczywistych rozmiarów. Z placu budowy giną narzędzia czy materiały. Im dalej tym wcale nie jest lepiej. W domu pojawiają się dobra materialne, które kuszą potencjalnych złodziei, zarówno pospolitych włamywaczy, jak i groźnych bandytów, zdolnych do wyrządzenia nam krzywdy. Aby osiągnąć swój cel stosują oni najróżniejsze sztuczki, żerują na cudzej naiwności dokonując kradzieży lub wyłudzając pieniądze. Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i skuteczną kontolę naszego najbliższego otoczenia? Pomocne będę tu nowoczesne, bezprzewodowe kamery CCTV, które zapewniają niezawodny oraz kompleksowy monitoring. Najczęściej bezprzewodowe systemy monitoringu stosowane są tam, gdzie występują problemy lub nie ma możliwości poprowadzenia przewodów. Ponadto tego typu rozwiązanie świetnie sprawdza się przy transmitowaniu obrazu na duże odległości.

Monitoring bez granic
Kamery bezprzewodowe wyposażone są w specjalny nadajnik do przesyłania obrazu, dźwięku oraz sygnału do sterowania bezprzewodowo. Dane mogą być odtwarzane na ekranie komputera czy telefonu. Jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, za pomocą kamer CCTV możemy monitorować zdarzenia, nawet gdy jesteśmy poza ich zasięgiem, np. w innym mieście czy nawet kraju. Do nagrywania i odtwarzania zdarzeń przez Internet służy program, który znajduje się w satelicie.

Lepsza jakość obrazu
Większość bezprzewodowych kamer CCTV nie używa linii TV lub ustawień analogowych. Są to zwykle urządzenia cyfrowe, które tak jak aparaty cyfrowe przedstawiają lepszą jakości obrazu i lepszą rozdzielczość. Dzięki temu identyfikacja twarzy na nagraniu jest znacznie łatwiejsza.

Funkcjonalna mobilność
Dzięki bezprzewodowej transmisji danych, np. przez fale radiowe, kamery te można zamontować w dowolnym miejscu, sprytnie ukrywając urządzenie przed wzrokiem potencjlanych intruzów. Niespodziewający się monitoringu złodziej szybko wpadnie w naszą pułapkę. Taka mobilna kontrola dostarczy nam wystarczająco dużo dowodów, abyśmy mogli udowodnić nasze ewentualne roszczenia podczas postępowania sądowego.

Kontrola tu i tam
Bezprzewodowe kamery CCTV są bardzo praktyczne, bowiem można je z łatwością przenosić z jednego miejsca do drugiego, gdzie akurat jest potrzeba zastosowania tymczasowego monitoringu. Ich zdolność bezprzewodowa jest także wygodna, ponieważ nie potrzebują dodatkowego okablowania do pracy. Z takim sprzętem możemy poczuć się bezpiecznie w każdym kącie naszego domu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *