System alarmowy w firmie

System alarmowy w firmie

Jesteś właścicielem firmy i chciałbyś spać spokojnie, nie obawiając się włamania ani kradzieży? Nowoczesne systemy alarmowe zapewnią Ci bezpieczeństwo. Sprawdź, jakie rozwiązania są dostępne na rynku!

System alarmowy to grupa urządzeń, które informują nas o wszystkich zdarzeniach w naszym budynku. Ich celem jest zabezpieczenie obiektu przed włamaniem, pożarem lub innym niebezpieczeństwem.
W systemach alarmowych zwykle wykorzystuje się pasywne czujniki podczerwieni, które reagują na ruch i czujniki magnetyczne (kontaktrony), które montuje się na oknach czy drzwiach. Uaktywnienie czujnika skutkuje włączeniem systemu alarmowego. Jeżeli system podłączony jest do stacji monitorowania powiadomiona zostaje także grupa interwencyjna. System zostaje uzbrojony i rozbrojony przez wpisanie na klawiaturze specjalnego kodu użytkownika.

Alarm bezprzewodowy
Najlepszym rozwiązaniem zabezpieczenia firmy dostępnym na rynku jest bezprzewodowy system alarmowy. Zainstalowanie tradycyjnego systemu alarmowego wiąże się z kuciem ścian i rozmieszczaniem przewodów. Dzięki zastosowaniu bezprzewodowej wersji systemu unikamy montażu dodatkowego okablowania do pracy, a co za tym idzie oszczędzamy czas i pieniądze. Tego typu system posiada wbudowany nadajnik, który przesyła obrazy, dźwięki oraz sygnał do sterowania bezprzewodowo. Rejestrowane dane mogą być odtwarzane na ekranie telefonu lub komputera. Za pośrednictwem połączenia internetowego specjalne kamery CCTV mogą pomóc nam monitorować sytuację w firmie nawet zdalnie. Dzięki tej możliwości jesteśmy w stanie zawsze i wszędzie zobaczyć, co dzieje się z naszą firmą, np. czy obiekt jest aktualnie rozbrojony lub uzbrojony, ile alarmów zostało uruchomionych, czy wystąpiły jakieś usterki. Posiadamy także dostęp do wykazu poleceń, gdzie możemy modyfikować dane osób do wprowadzania zmian, zamówić serwis czy zobaczyć stan naszych płatności.

Całodobowy monitoring
Wybierając firmę zajmującą się systemami zabezpieczeń warto postawić na taką, która oferuje kompleksową ochronę naszego mienia. Jest to istotne, ponieważ kiedy przydarzy nam się jakaś niebezpieczna sytuacja, np. napad, kradzież czy usterka techniczna, system alarmowy automatycznie wysyła komunikat o zagrożeniu specjalnej centrali monitorującej alarmy. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji centrala wysyła grupę interwencyjną, która w danym momencie znajduje się najbliżej miejsca zdarzenia. Jednocześnie odrazu informowani są również właściciele obiektu oraz w zależności od rodzaju zagrożenia policja, pogotowie czy straż pożarna.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *