Popularne systemy alarmowe w Krakowie

Popularne systemy alarmowe w Krakowie

Mieszańcy dużych miast coraz częściej decydują się na zamontowanie w domu alarmu. Pozwala to zminimalizować ryzyko włamania i skutecznie ochronić dobytek przed złodziejami. Według danych policyjnych, aż 95% kradzieży dokonywanych jest na obiektach niezabezpieczonych. Gdy zdamy sobie z tego sprawę, każdy wyjazd na urlop czy nocowanie poza domem może być dla nas źródłem stresu. System alarmowy jest zalecany przede wszystkim dla domów stojących na uboczu. Dlatego jeśli chcemy, by nasz wymarzony domek pod lasem był dla nas miejscem bezpiecznym, zainwestujmy w instalację alarmową.

Alarmy do domów jednorodzinnych

Coraz więcej osób pragnie opuścić zatłoczone centrum i przeprowadzić się na obrzeża miasta. Na taki krok decydują się zwłaszcza osoby młode, które dopiero założyły rodzinę. Własny ogród i możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą to coś, czego nie da nam nawet najbardziej luksusowe mieszkanie. Oprócz zabezpieczeń mechanicznych (drzwi antywłamaniowe, rolety itd.) warto zainwestować w efektywniejsze sposoby ochrony domu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „alarmy Kraków”, a znajdziemy mnóstwo informacji na temat firm wykonujących instalacje alarmowe. W budynkach wolnostojących najczęściej stosowane są alarmy przewodowe. Ich montaż wymaga poprowadzenia przewodów zasilających. Ponieważ najestetyczniej wyglądają kable umieszczone pod tynkiem, instalację przewodową najlepiej wykonać jeszcze przed wykończeniem pomieszczeń.

Alarmy do mieszkań

Włamania i kradzieże zdarzają się nie tylko w domach jednorodzinnych. Celem złodziei równie dobrze może stać się mieszkanie w bloku – zwłaszcza na parterze i ostatnim piętrze. Instalacje alarmowe w mieszkaniach już dawno przestały być traktowane jako fanaberia. Na założenie alarmu decyduje się coraz więcej krakowian mieszkających w blokach i kamienicach. Najczęściej wykorzystywane są systemy bezprzewodowe. Wykonanie takiej instalacji jest proste i nie zajmuje dużo czasu. Alarmy bezprzewodowe GSM znajdują zastosowanie w średnich i dużych mieszkaniach.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *