Jak działa monitoring systemu alarmowego?

Jak działa monitoring systemu alarmowego?

Każdy właściciel domu chciałby zapewnić poczucie bezpieczeństwa sobie i swojej rodzinie. Na rynku dostępne są rozwiązania, które zapewniają skuteczną ochronę. Jednym z nich jest monitoring systemu alarmowego. Sprawdź, jak to działa?

Monitoring systemu alarmowego jest obecnie powszechnie wykorzystywany w bankach, instytucjach państwowych, firmach, sklepach, czyli wszędzie tam, gdzie niezwykle potrzebne jest zapewnienie bezpieczeństwa. Nie zmienia to faktu, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się wśród właścicieli domów jednorodzinnych, którym również zależy na poczuciu bezpieczeństwa.
Z uwagi na duże zainteresowanie klientów systemami alarmowymi na rynku funkcjonuje bardzo dużo wyspecjalizowanych firm, które zajmują się sprzedażą, montażem, a także konfiguracją profesjonalnych systemów zabezpieczeń.

Funkcje poszczególnych elementów monitoringu
W skład systemu monitoringu wchodzi centrala, czujniki, klawiatura, piloty oraz nadajnik GSM. Centrala pełni funkcję zarządzania pracą całego systemu. Czujniki natomiast informują nas o jakichkolwiek zdarzeniach, np. włamaniu, zalaniu, pożarze czy wycieku gazu. Za pomocą klawiatury z kolei uzbrajamy i rozbrajamy system alarmowy. Dodatkowo możemy podejrzeć zdarzenia zaistniałe podczas naszej nieobecności. Dzięki pilotowi możemy zdalnie uzbroić lub rozbroić system. Nadajnik GSM z kolei informuje nas o włamaniu, rozbrojeniu systemu, zazbrojeniu systemu czy braku prądu.

Zalety monitoringu
Dzięki instalacji monitoringu systemu alarmowego zyskujemy poczucie bezpieczeństwa i mamy kontrolę nad tym, co dzieje się w domu nawet podczas naszej nieobecności.
Za pomocą zdalnego monitoringu alarmowego z łatwością rozbroimy i zazbroimy system alarmowy. Oprócz tego za jego pośrednictwem będziemy mogli także sterować pracą rolet, oświetlenia, klimatyzacji czy systemem nawodnienia trawników.
System błyskwicznie poinformuje nas o każdej niepożądanej ingerencji osób trzecich czyli włamaniu lub kradzieży. Zaawansowane technologicznie systemy są wstanie generować informacje o takich naruszeniach jak: alarm napadowy, alarm włamaniowy, sabotaż systemu, awaria zasilania, sygnalizacja – pożar, gaz czy usterki systemu.
Komunikaty na telefon wysyłane są za pomocą modułu GSM wyposażonego w standardową kartę SIM. Informacje o zdarzeniach przychodzą do użytkownika w postaci SMS lub połączenia telefonicznego. Dla naszego większego bezpieczeństwa moduł ten możemy dodatkowo podłączyć do lokalnej agencji ochroniarskiej. Dzięki temu zyskamy kompleksową ochronę naszego mienia.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *