Najciekawsze systemy alarmowe 2020

Coraz więcej osób decyduje się przenieść w zatłoczonego centrum do domu na obrzeżach miasta. Aby móc zapewnić swoim najbliższym komfort i bezpieczeństwo warto zadbać o odpowiednią ochronę budynku przed potencjalnymi włamywaczami. Najlepszym sposobem zabezpieczenia osób i mienia są alarmy. Kraków i okolice to region, w którym bez problemu odnajdziemy firmy zajmujące się wykonywaniem instalacji alarmowych (np. ALTES). Producenci systemów alarmowych dbają o ciągłe unowocześnianie projektów, dzięki czemu możemy korzystać z rozwiązań, o których jeszcze kilkanaście lat temu można było tylko pomarzyć. W dzisiejszym artykule prezentujemy zestawienie najciekawszych nowinek z branży alarmów do domu i mieszkania.

Inteligentne systemy zabezpieczające

Tradycyjne sposoby zabezpieczania posesji przed wtargnięciem osób nieuprawnionych są raczej mało efektywne. Nawet najbardziej solidne ogrodzenie nie zatrzyma złodzieja, który pokona je w taki czy inny sposób. Dlatego coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie barier mikrofalowych. Tworzą je specjalne czujniki montowane na bramie lub ogrodzeniu. Bariera elektromagnetyczna, którą tworzą, jest niewidzialna – lecz w momencie jej przekroczenia uruchamia się alarm. System można rozszerzyć o detektory ruchu, które automatycznie włączą lampę w chwili wykrycia czyjejś obecności

Czujniki podczerwieni

Najpopularniejszymi obecnie czujnikami stosowanymi w nowoczesnych systemach alarmowych są pasywne detektory podczerwieni. Ich działanie polega na uruchomieniu alarmu w sytuacji, gdy w danym obszarze wykryty zostanie obiekt o temperaturze innej niż temperatura otoczenia.

Czujki ultradźwiękowe

Wybierając system alarmowy dla domu warto uwzględnić w nim czujki ultradźwiękowe. Takie urządzenia montuje się naprzeciwko okien i drzwi, czyli miejsc najbardziej narażonych na zagrożenie. Gdy w obszarze chronionym pojawi się intruz, zmienia się częstotliwość fal elektromagnetycznych wysyłanych przez czujnik do specjalnego odbiornika, co powoduje uruchomienie alarmu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *