Aranżacja wnętrz w stylu eko - na co zwracać uwagę?

Coraz więcej rodzin żyjących w zgodzie z naturą, chce posiadać choć jej ułamek w swoim domu. Z roku na rok zmieniają się trendy w aranżacji wnętrz, a przeważają projekty typu "eko". Na co zwracać uwagę decydując się na wnętrze, które będzie zgodne z naturą? Tego dowiecie się poniżej.

Zanim zaczniesz kuć ściany

Przed rozpoczęciem prac właściwych, powinieneś usiąść wygodnie w fotelu i rozejrzeć się za projektami, które znajdziesz w sieci. Na podstawie przykładów lub konkretnych projektów będziesz mógł wyobrazić sobie efekt końcowy, bo Twoja inwencja twórcza będzie jak najbardziej potrzebna. Jeśli piszemy o naturze, to w głowie powinniśmy mieć jasne, naturalne kolory. Możesz pomyśleć o czymś jaskrawym, co przecież kojarzy nam się z otoczeniem i promieniami słonecznymi.

Co powinieneś wiedzieć o stylu eko?

Wiesz już, że ściany powinieneś pomalować na jaskrawy kolor. Przejdźmy teraz do wyposażenia wewnętrznego. Jeśli chcesz zaimplementować sofę, to staraj się unikać materiałów nie ekologicznych. Derma, poliester lub poliuretan nie będzie tym, czego potrzebuje Twoje wnętrze. Jeśli nie masz pieniędzy na prawdziwą, włoską skórę, to postaw na proste meble wykonane z naturalnego drewna. Im mniej sztuczności i podróbek, tym Twoje pomieszczenie będzie po prostu ładniejsze.

Postaw na styl, a nie ilość akcesoriów

Nowoczesne pomieszczenia nie powinny przypominać garderoby. Im mniej wyposażenia dodatkowego, tym większa naturalność wnętrza. Zamiast kupować gadżety, nienaturalne oświetlenie lub rolety - zainteresuj się fototapetami, które będą przedstawiać naturę. Zaoszczędzisz sporo pieniędzy na farbie lateksowej, ponieważ fototapeta potrzebuje jedynie kleju, który kosztuje 19 złotych za 10 kilogramowy worek.

Wszystko zgodnie z naturą

Rezygnuj z nowoczesnych rozwiązań na rzecz standardowych. To co naturalne, broni się samo w sobie. Twoje wnętrze nie może świadczyć o dużej inwestycji, ponieważ tworzy niekomfortową aurę. Jeśli masz do nas jakieś pytania, to chętnie udzielimy Ci na nie odpowiedzi w komentarzach!

 

O nas

Remontujesz mieszkanie? Mamy dla Ciebie rady dzięki którym remontowanie mieszkania stanie się łatwe i przyjemne. Jesteśmy firmą remontową, która działa od 10 lat.

Zapraszamy do czytania

 

Kontakt

kontakt@knowacz.pl

Galeria

Kategorie