Jak wyrównać komin ze ścianą? Można użyć płyty betonowej?

W starszym budownictwie często decydowano się na budowę pieca kaflowego, dlatego wiele domów powstałych w latach 1975-1990 posiada sporo pomieszczeń, gdzie najbardziej charakterystycznym elementem wyposażenia wnętrz jest komin. Na pewno znacie takie budynki, gdzie w większości pomieszczeń wyróżnia się wypukłość na ścianie. To komin, który można wyrównać ze ścianą, aby zmienić przeznaczenie pomieszczenia. W jaki sposób tego dokonać? Można użyć płyty betonowej.

Czym jest płyta betonowa?

To kawałek odlanej formy betonu ze specjalnym zbrojeniem (siatka zbrojeniowa), który możemy przytwierdzić do ściany, aby wyrównać ją z kominem. Choć sama płyta waży bardzo wiele, warto się na nią zdecydować, ponieważ przy pomocy kilku dużych śrub możemy ją przymocować do ściany, wygładzić, dotrzeć i wykończyć. To doskonała alternatywa dla bloczków modularnych lub cegieł. Do tego warto dodać, iż płyta betonowa jest ekonomiczna w zakupie.

Jak ją zamontować?

Istnieje wiele szkół, ale najlepszą jest połączenie śrub z kołkami i cementem. Na wewnętrzną stronę płyty nakładamy warstwę mocnego cementu i przytwierdzamy ją do ściany. Następnie jedna osoba trzyma płytę, a druga zajmuje się wierceniem dziur na montaż śrub (jedna śruba na metr kwadratowy płyty). Gdy śruby zostaną przymocowane, można nakładać gips, klej oraz szpachlę. Po 48 godzinach ściana będzie wyrównana z kominem i można ją malować.

Wyrównanie komina przy pomocy płyty betonowej to bardzo dobre i ekonomiczne rozwiązanie. Jeśli macie pytania do tego tematu, to możecie je zadać pod tematem!

 

O nas

Remontujesz mieszkanie? Mamy dla Ciebie rady dzięki którym remontowanie mieszkania stanie się łatwe i przyjemne. Jesteśmy firmą remontową, która działa od 10 lat.

Zapraszamy do czytania

 

Kontakt

kontakt@knowacz.pl

Galeria

Kategorie