Ogrzewanie podłogowe: Jak przygotować instalację?

Wbrew pozorom montaż ogrzewania podłogowego nie jest trudne. Wystarczy kupić odpowiednią liczbę rur PCV i trójniki, które połączone z centralnym ogrzewaniem (piecem CO) będą nam służyć przez wiele lat. Poniżej kilka słów na temat przygotowania całej instalacji do podłączenia.

Jak układać rury PCV na podłodze?

Najważniejszym elementem będzie rozmieszczenie rur tak, aby tworzyły całość i aby podłoga była równomiernie ciepła. Zaleca się montaż rur dookoła całego pomieszczenia. Niektóre firmy oferują łączenie krzyżowe, ale w przypadku pomieszczeń o metrażu 20m2 będzie to tylko stratą pieniędzy. Rury powinny się znajdować około 30 centymetrów od siebie. Nie powinny być łamane, ani też zaginane. W miejscach łączeń zaleca się stosowanie trójników, a nie kolanek.

Jak podłączyć je w całość?

Świetnym rozwiązaniem będzie stworzenie bloku, do którego podłączymy wszystkie rury PCV. Dzięki temu w przypadku awarii nie musimy się martwić demontażem podłogi. Po prostu zamykamy odpowiedni zawór i nasze pomieszczenie jest nadal ogrzewane tyle, że nieco słabiej.

Ogrzewanie podłogowe to bardzo dobre rozwiązanie dla nowych domów i tych starszych - niższych. Ze statystyk wynika, że podłoga o wiele wolniej traci ciepło, a domy ogrzewane w ten sposób są bardziej ekonomiczne w utrzymaniu.

 

O nas

Remontujesz mieszkanie? Mamy dla Ciebie rady dzięki którym remontowanie mieszkania stanie się łatwe i przyjemne. Jesteśmy firmą remontową, która działa od 10 lat.

Zapraszamy do czytania

 

Kontakt

kontakt@knowacz.pl

Galeria

Kategorie