Wybieramy panele podłogowe - na co zwracać uwagę?

Wybór paneli podłogowych może być trudnym zadaniem. W sklepach znajdziemy bardzo wiele wzorów oraz modeli i wszystkie one różnią się nie tylko ceną, lecz także twardością. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia powinniśmy wybierać panele o odpowiedniej twardości, którą producenci określają zazwyczaj jako C (od C5 - najtwardsze, do C1 - miękkie panele).

Od czego zależy ich cena?

Wiadomo, że podczas zakupów najbardziej interesują nas ceny. Najdroższe panele zazwyczaj wykonane są z dębu, sosny, wiśni lub jesionu. Są to twarde surowce, dlatego zazwyczaj metr kwadratowy takich paneli kosztuje od 50 złotych brutto w górę. Ich twardość ocenia się na C4 lub C5. Panele tańsze (około 16 zł / m2) wykonuje się z wiórek oraz trocin. Często posiadają wiązania pcv. Nie mają nic wspólnego ze szlachetnym drewnem.

Stopnie twardość paneli

Im twardsze panele podłogowe, tym wyższa będzie ich cena. Wyróżniamy pięć poziomów twardości:

C1 - miękkie,

C2 - elastyczne

C3 - do pokoju dziecięcego

C4 - do kuchni i salonu

C5 - najtwardsze - jako schody lub do jadalni.

Zazwyczaj kupuje się panele C3, ponieważ w ich przypadku stosunek jakości do ceny jest zrównoważony. Kosztują około 30-35 złotych za metr kwadratowy. Panele powinniście wybierać na podstawie rodzaju pomieszczeń. W tych miejscach, w których przebywacie najczęściej zastosujcie panele twarde, a w miejscach głównie reprezentatywnych modele C2/C3.

Jeżeli macie pytanie w kwestii paneli podłogowych oraz ich montażu, to czekamy na nie pod tematem!

 

 

O nas

Remontujesz mieszkanie? Mamy dla Ciebie rady dzięki którym remontowanie mieszkania stanie się łatwe i przyjemne. Jesteśmy firmą remontową, która działa od 10 lat.

Zapraszamy do czytania

 

Kontakt

kontakt@knowacz.pl

Galeria

Kategorie