Jaka podłoga sprawdzi się w korytarzu?

Korytarz, to w przypadku wielu domów miejsce, gdzie pozostawia się buty oraz kurtki. Pomieszczenie powinno być w miarę przytulne i ciepłe, dlatego wybór odpowiedniego rodzaju podłogi będzie miał spore znaczenie. Wiadomym jest, że miejsce, gdzie zostawiamy buty zazwyczaj sprzątamy częściej, niż inne pomieszczenia. Naszym zdaniem najlepszym wyborem będą panele podłogowe, ponieważ są drewniane, ciepłe i szybko się je pielęgnuje.

Dlaczego panele podłogowe?

Ponieważ korytarz to zazwyczaj niewielkie pomieszczenie, więc ułożenie podłogi nie będzie kosztowało wielu pieniędzy. Jeden metr kwadratowy dobrej jakości paneli kosztuje od 25 do 35 złotych brutto. Ich montaż jest niezwykle prosty (panele posiadają specjalne gzymsy, które łączą jeden arkusz z kolejnym) i zajmuje nie więcej, niż 2 godziny czasu. Nie trzeba się martwić przygotowaniem podłogi ani jej poziomem. Jeśli poziom przechylenia wynosi nawet trzy procent, to dzięki specjalnej macie (jest to element o charakterystyce gąbki na którym układa się panele) podłoga i tak wyjdzie idealnie równa.

Uniwersalne rozwiązanie

Montaż paneli podłogowych w korytarzu będzie uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ wiele rodzin tak postępuje. Niektórzy wolą płytki lub terakotę, lecz są to produkty raczej chłodne i droższe w zakupie. Jeśli macie do nas pytania w tym temacie, to odpowiemy na nie w komentarzach!

 

O nas

Remontujesz mieszkanie? Mamy dla Ciebie rady dzięki którym remontowanie mieszkania stanie się łatwe i przyjemne. Jesteśmy firmą remontową, która działa od 10 lat.

Zapraszamy do czytania

 

Kontakt

kontakt@knowacz.pl

Galeria

Kategorie