Jak ułożyć wykładzinę w pokoju dziecka?

Dzieci przywiązują się do swoich pomieszczeń, dlatego remont pokoju dziecięcego powinien trwać jak najkrócej. Dzisiaj dowiecie się, jak ułożyć wykładzinę w sposób łatwy i szybki. Do tego celu przyda nam się zwykły nóż tapicerski, klej do wykładzin oraz maskownica, czyli listwa przypodłogowa.

Jak położyć wykładzinę?

Na przygotowanej wcześniej powierzchni rozciągamy rolkę z wykładziną. Staramy się to robić jak najwolniej, aby w trakcie operacji na powstały nam pęcherzyki powietrza. Gdy mamy już wymiar, powinniśmy obciąć surowiec przy pomocy noża tapicerskiego. Jeśli utniemy zbyt długi kawałek - nic się nie dzieje. Lepiej przesadzić, niż żeby nam zabrakło kilku centymetrów. Układamy na podłodze wykładzinę warstwa po warstwie, aż wypełnimy całą podłogę. Na końcu rozrabiamy klej i punktowo przyklejamy wykładzinę. Od tej chwili nasza podłoga potrzebuje kilkunastu minut, aby się klej się związał.

Gdy mamy położoną wykładzinę, to możemy przejść do wykończenia podłogi. Przy pomocy wkrętarki umieszczamy kołki 2 centymetry od podłogi w ścianach w odległości 50 centymetrów od siebie. Na tak przygotowane otwory nakładamy maskownicę (listwę) i przytwierdzamy wkrętem. Jeśli nie mamy w domu kołków, to listwy możemy przymocować samymi wkrętami, bo dziecko nie powinno jej uszkodzić.

Ile czasu to zajmuje?

Jeśli mamy pomocnika, to wyłożenie 12 metrów kwadratowych podłogi zajmie nam mniej, niż dwie godziny pracy. Radzimy, aby zamawiać jak najszersze rolki wykładzin, ponieważ pomimo wyższej ceny, o wiele lepiej się je implementuje. 

 

O nas

Remontujesz mieszkanie? Mamy dla Ciebie rady dzięki którym remontowanie mieszkania stanie się łatwe i przyjemne. Jesteśmy firmą remontową, która działa od 10 lat.

Zapraszamy do czytania

 

Kontakt

kontakt@knowacz.pl

Galeria

Kategorie