Przygotowanie podłogi pod wykładzinę - jak się za to zabrać?

O ile układanie wykładziny zajmuje niewiele czasu, o tyle przygotowanie podłogi do remontu może trwać całe wieki. Postanowiliśmy stworzyć dla Was krótki poradnik z którego dowiecie się, jak w czasie krótszym niż jedna doba przygotować podłogę tak, aby była gotowa na wykładzinę. Zapraszamy do lektury.

Poziom i stopień uziarnienia wylewki

Niezależnie co znajduje się pod podłogą, w czasie jej demontażu powinieneś się zastanowić nad wylewką samopoziomującą, bo wykładzina musi być idealnie równa. Niektórzy stosują pianki, inni gąbki, ale najlepszym rozwiązaniem będzie zwykła wylewka. Koszt przygotowania 12m2 podłogi, to wydatek rzędu maksymalnie 100-150 złotych. Zaleca się stosowanie piasku o jak najmniejszym uziarnieniu, aby klej wiążący wykładzinę z posadzką był gotowy po kilku, a nie kilkunastu godzinach.

Higiena przede wszystkim

Gdy mamy przygotowaną posadzkę, to przed układaniem wykładziny zaleca się przetarcie podłogi. Pamiętajcie, że klej wiążę się słabiej, jeśli ma w sobie drobiny kurzu, piasku lub cementu. Zanim nie wyczyścicie podłogi - nie zaczynajcie układać wykładziny.

Teraz już wiecie, jak ważne jest przygotowanie podłogi pod wykładzinę. Najtańszym sposobem będzie wylanie samopoziomującej wylewki i tak też radzimy. Jeśli macie do nas pytania, to czekamy na nie pod tematem.

 

 

O nas

Remontujesz mieszkanie? Mamy dla Ciebie rady dzięki którym remontowanie mieszkania stanie się łatwe i przyjemne. Jesteśmy firmą remontową, która działa od 10 lat.

Zapraszamy do czytania

 

Kontakt

kontakt@knowacz.pl

Galeria

Kategorie